ČR a Jordánsko na cestě k užší spolupráci

3. 3. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: EG - Egypt
  • Datum zveřejnění: 03.03.2019

V čele podnikatelské mise, kterou organizoval Svaz průmyslu a doprave ve dnech 24. - 26.2.2019, přijela ministryně průmyslu a obchodu paní Marta Nováková na návštěvu Jordánska. Misi tvořilo 15 členů podnikatelské delegace včetně zahraniční kanceláře CzechTrade Káhira.
Hlavním cílem bylo jednání s ministryní energetiky a minerálních zdrojů paní Hala Zawati, ministrem průmyslu a obchodu panem Tariqem Hammouri a rovněž s předsedou jordánské Atomové komise panem Khaled Toukanem. Dalším ze stěžejních bodů této návštěvy byla účast na 1. zasedání Smíšené komise pro hospodářskou spolupráci a podepsání protokolu o jednání.
Následující den paní ministryně zahájila v Ammánu česko-jordánské podnikatelské fórum, kde měly všechny české podnikatelské subjekty možnost B2B jednání s jordánskými, ale i iráckými partnery.
Paní ministryně završila svoji návštěvu Jordánska jednáním s Yaserem Kraishanem, prezidentem Aqaba Railway Corporation a generálem Mohamedem Farghalem, ředitelem KADDB, státní firmou z obranného průmyslu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Káhiře

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: