ČR se prezentovala jako destinace pro aktivní dovolenou na nizozemském veletrhu cestovního ruchu

10. 1. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - ČR se prezentovala jako destinace pro aktivní dovolenou na nizozemském veletrhu cestovního ruchu Stejně jako v minulých letech byla i letos Česka republika přítomna na veletrhu cestovního ruchu Vakantiebeurs v nizozemském Utrechtu. Výstavní hala, ve které byla expozice ČR umístěna, se zaměřovala na aktivní dovolenou s důrazem na pěší a cyklistickou turistiku.

Ve dnech 9. až 14. ledna 2018 proběhl v Utrechtu největší nizozemský veletrh cestovního ruchu Vakantiebeurs 2018. Agentura CzechTourism zde představila expozici tematicky zaměřenou na letošní výročí sto let od založení Československa. Jako spoluvystavovatelé se zde také letos představily české kraje, regiony a města a jejich zástupci poskytli místním zájemcům informace o možnostech dovolené v ČR. Vakantiebeurs je klíčovou akcí v cestovním ruchu a to jak pro profesionály v tomto oboru, tak pro veřejnost. Minulého ročníku se zúčastnilo 1 100 vystavovatelů a počet návštěvníků dosáhl 110 000.

Slavnostního zahájení, na kterém vystoupili nizozemský ministr zahraničních věcí a starosta města Utrecht, se zúčastnila i velvyslankyně ČR Jana Reinišová, která následně navštívila českou expozici a pohovořila s přítomnými vystavovateli.

Česká republika je pro Nizozemce atraktivní destinací, což dokazuje statistika návštěvnosti za třetí čtvrtletí 2017, kdy došlo k nárůstu o 14 % oproti stejnému období v roce 2016. Holanďané míří do České republiky především za aktivní dovolenou, zejména cyklistikou a pěší turistikou v kombinaci s návštěvou památek a historických měst. Významným faktorem zůstává cenová dostupnost a nově také bezpečnost, a to zejména pro rodiny s dětmi. V roce 2016 navštívilo ČR 222 tisíc turistů z Nizozemska, které se tak jako země původu umístilo na celkové 13. příčce.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Haagu (Nizozemsko). Autor: Petr Kvaček, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek