Czech Nano Day 2018 ve Velké Británii – výzva k účasti českých firem

14. 3. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Czech Nano Day 2018 ve Velké Británii – výzva k účasti českých firem Projekt ekonomické diplomacie Czech Nano Day 2018 nabídne v Londýně příležitost pro prezentaci českých kompetencí v oblasti nanotechnologií, včetně jejich komerčních aplikací.

Velvyslanectví ČR v Londýně ve spolupráci se zahraniční kanceláří CzechInvest v Londýně připravuje v rámci projektů ekonomické diplomacie druhý ročník prezentace českých firem a výzkumných center aktivních v oblasti nanotechnologií. Prezentace se uskuteční v úterý 23. října 2018 na českém velvyslanectví v Londýně. 

Ve spolupráci s Asociací nanotechnologického průmyslu (sdružující 20 společností z oboru) se budou mise do Británie účastnit především firmy a pracoviště zaměřené na pokročilé materiály, kompozity a nanosloučeniny tak, aby byly představeny nejpokročilejší české produkty a technologie. Nanotechnologie přinášejí inovativní řešení především v oblasti technologií umožňujících pobyt člověka ve vesmíru, nové léčebné a diagnostické metody, vytváření náhradních orgánů, zvýšení odolnosti průmyslových materiálů, využití materiálů k ukládání energie i čištění vody a vzduchu nebo smart coating.

Británie patří na vědeckou špičku světa (4 z TOP 10 světových universit jsou z Británie, jako jediné z Evropy) a cílem této akce je přispět k posílení bilaterální česko-britské spolupráce v rychle se vyvíjejícím oboru nanotechnologií ještě před tím, než Británie odejde z EU. V Londýně například působí London Centre for Nanotechnology – špičkové společné pracoviště univerzit Imperial College a University College London, ve kterém se přibližně 70 kmenových vědeckých pracovníků a několik stovek spolupracujících vědců a studentů v doktorských a post doktorských programech zaměřuje na výzkum širokého spektra nanotechnologií. 

České firmy a vědecká pracoviště z oblasti nanotechnologií nejsou v Británii neznámé – např. špičkové britské university již dnes používají přístroje vyrobené v ČR, např. elektronové mikroskopy či stroj na výrobu nanovláken. Akce se tak uskuteční v rámci tzv. Českého týdne (22.–28. 10. 2018), kterým v Londýně vyvrcholí oslavy 100 let novodobé české státnosti.

V případě zájmu o bližší informace neváhejte kontaktovat obchodní oddělení velvyslanectví ČR v Londýně, e-mail: ales_opatrny@mzv.cz.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Londýně (Velká Británie). Autor: Aleš Opatrný, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek