Czech Startup Night v Portugalsku

9. 11. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Czech Startup Night v Portugalsku Dne 7. listopadu 2018 se v prostorách rezidence velvyslance ČR v Portugalsku Petra Šelepy konal projekt na podporu ekonomické diplomacie s názvem Czech Startup Night. Stalo se tak u příležitosti účasti desítky českých startupů na letošním ročníku největší světové technologické konferenci současnosti - Web Summit, kterou zorganizovala agentura CzechInvest.

Každý ze startupů měl po vzoru profesionálních „pitches“ na obdobných akcích k dispozici 3 minuty na prezentaci svého produktu a následně 3 minuty na zodpovězení otázek ze strany odborné poroty.

Prezentace se zúčastnily následující startupy: Answer InstituteDataddoIncomakerMotionhouseOctogeoSmartGuideSpendeeStormingForceROI Hunter a Tiché spojení. Zástupci startupů představili celou řadu inovativních produktů a aplikací, jako např. vizuální turistické průvodce s augmentovanou realitou, nástroje na tvorbu videa na míru, řešení na výběr relevantního obsahu z internetových serverů dle preferencí uživatele, mapové aplikace a další.

Po prezentacích následoval networking a společenský podnik, přičemž zároveň probíhalo online hlasování o nejlepší prezentaci. S převahou zvítězila firma Spendee, jejíž manažerka pro rozvoj obchodu Pavla Ryznarová převzala od velvyslance ČR Petra Šelepy pohár pro vítěze.

Zástupci přítomných startupů, agentury CzechInvest i velvyslanectví se shodli, že navázané kontakty má význam rozvíjet i v budoucnu, a to jak v bilaterální rovině mezi ČR i Portugalskem, tak i v rovině globální, což přímo souvisí s tím, že konference Web Summit se bude v Lisabonu konat každoročně i v příštích deseti letech.

Akce Czech Startup Night byla projektem na podporu ekonomické diplomacie, který byl společně zorganizován Velvyslanectvím ČR v Portugalsku ve spolupráci s agenturou CzechInvest. Desítka českých startupů se představila odborné porotě, v níž mj. zasedl vládní zmocněnec pro digitalizaci Vladimír Dzurilla a dále místní partneři z organizace Web Summitu, portugalské agentury pro rozvoj obchodu a investic AICEP PortugalGlobal, organizace StartUp Lisboa a inkubátoru Seedrs.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Lisabonu (Portugalsko). Autor: Ing. Petr Klíma, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek