Další významný úspěch firmy PSJ, a.s. při získávání zakázek ve švýcarském CERNu

12. 1. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Další významný úspěch firmy PSJ, a.s. při získávání zakázek ve švýcarském CERNu Na svém prosincovém zasedání na konci roku 2017 schválil Finanční výbor Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN) přidělení dvou zakázek pro českou firmu PSJ, a.s. Jedná se o rekonstrukci a rozšíření jedné ze stávajících budov CERN a výstavbu tří zcela nových budov této prestižní mezinárodní vědecké organizace.

Pro firmu PSJ, která již v minulosti několik zakázek pro CERN realizovala a postupně si zde vybudovala velmi dobré renomé, se nepochybně jedná o významný úspěch získaný v konkurenci se špičkovými firmami oboru z Francie, Itálie, Švýcarska i dalších vyspělých zemí. Ten je nepochybně především důsledkem kvalitní nabídky této firmy, věříme nicméně, že svým dílem k němu přispěla i účast jejího zástupce na podnikatelské misi do CERN v doprovodu náměstka ministra zahraničních věcí M. Tlapy, kterou v roce 2015 zorganizovala Stálá mise Ženeva ve spolupráci s CzechTrade v rámci tzv. Projektu ekonomické diplomacie.   

Kromě firmy PSJ již byly v CERN v minulosti úspěšné i další české firmy jako např. ATEKO, Vakuum Praha, AREM PRO, či ON Semiconductor Czech Republic. Šanci na úspěch zde ale nepochybně mají i další. Vždyť jen na svém prosincovém zasedání schválil Finanční výbor CERN, který obvykle zasedá čtyřikrát ročně, zakázky za 92 mil. CHF.

Podrobné informace pro zájemce o zakázky v CERN je možno nalézt buď na webových stránkách CzechTrade, jehož zástupce zastává funkci koordinátora pro styk CERN s českým průmyslem, nebo Stálé mise Ženeva.

Informace poskytnuta Stálou misí v Ženevě (Švýcarsko). Autor: Petr Martinek, 1. tajemník.

Ubytovna CERN rekonstruovaná českou firmou PSJ

Ubytovna CERN rekonstruovaná českou firmou PSJ, foto: David Bělohrad, CERN

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek