Daňoví poradci mají zelenou, opožděné přiznání podá 700 tisíc subjektů

27. 6. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Služeb daňového poradce využívají nejen podnikatelé s vysokými zisky, ale stále častěji i drobní živnostníci. Letos podá v prodloužené lhůtě do 2. července daňové přiznání asi 700 tisíc podnikatelů a firem.

Zhruba stejný počet firem i podnikatelů se svěřil do rukou daňovým poradcům i loni, upozornilo Generální finanční ředitelství (GFŘ).

„V loňském roce podalo daňové přiznání v prodloužené lhůtě zhruba 700 tisíc fyzických a právnických osob. V letošním roce se číslo přiblíží loňskému počtu. Přesnější data budeme mít ale k dispozici v polovině příštího týdne,“ uvedl tiskový mluvčí GFŘ Petr Habáň.

Trend potvrzuje i daňová poradkyně Gabriela Ivanco z Mazars: „Oproti minulým rokům zdá se nedošlo k významnější změně v poměru podaných daňových přiznání v prodloužené a standardní lhůtě.“

S využitím služeb poradce je na splnění daňových povinností více času. Lhůta pro odevzdání daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob, je každoročně o tři měsíce prodloužena. Nejzazší termín letos vychází na první červencové pondělí.

„Termín pro odevzdání daňového přiznání za rok 2017 je 2. července 2018, neboť 1. července letos připadá na neděli. Na odevzdání přehledů pro pojišťovny a sociálku je čas do 1. srpna,“ doplňuje Gabriela Ivanco.

S poradcem je víc času na byznys

Osoby samostatně výdělečně činné, které chtějí, aby měly více času na vlastní podnikání, se už služeb daňového poradce naučily využívat.

Expert využije všech legislativních výhod, aby klient neplatil vyšší daně, než musí a ušetří jeho čas. Daňová legislativa je navíc složitá a každoročně se mění. V konečném důsledku se tedy využití služeb daňového poradce rozhodně vyplatí. Daňoví poradci jsou navíc pojištěni pro vlastní pochybení a případnou ztrátu plátci daně uhradí. Více si přečtěte v článku Stále složitější daně: Poradci mají zelenou na Businessinfo.cz

„Daňového poradce je vhodné kontaktovat s dostatečným předstihem, aby se případné nesrovnalosti řešily včas. Shánět daňového poradce na poslední chvíli nedoporučuji,“ dodává zástupkyně Mazars.

Kdo platí zálohy na dani z příjmu?

Zálohy na daň z příjmu fyzických osob se platí v případě, že poslední známá daňová povinnost přesáhla 30 000 korun (jinými slovy, že zaplacená daň za minulé období přesáhla tuto částku). Ostatní OSVČ během roku žádné zálohy na daň neplatí a dávku doplatí jednorázově za celý kalendářní rok. Je-li daňová povinnost vyšší než 30 000, ale nižší než 150 000, platí se pololetní zálohy vždy ve výši 40 % vypočtené daně. Pokud je daňová povinnost vyšší než 150 000 korun, jsou placeny již čtvrtletní zálohy na daň z příjmu, z nichž každá je rovna 25 procentům vypočtené daně.


jap

S využitím tiskové zprávy Lesensky

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek