Desítka nových pivních značek se představila v brazilském Sao Paulo

6. 11. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Desítka nových pivních značek se představila v brazilském Sao Paulo Brazilský trh piva je bohatší o další desítku českých značek piv. Jejich dovozce, společnost Biratuba, své nové produkty poprvé představil brazilské odborné veřejnosti 23. října 2017 v Sao Paulo.

Novopacký  BrouCzech, Litovel, Holba, Pražačka, Sedmý schod, Černohorec i organické pivo Celia, to vše jsou česká piva, která se nově dováží do Brazílie a která bylo možné ochutnat na kontraktační  akci spojené  s degustací v prostorách Generálního konzulátu České republiky v Sao Paulo.

Projekt Expopivo 2017, na něž byla  pozvána dvacítka firem, byl koncipován jako B2B jednání pro distributory, dovozce a obchodní i restaurační řetězce. Akce se účastnili rovněž zástupci APAS Show, což je největší brazilský veletrh zaměřený na supermarkety.

Součástí prezentace byla i panelová výstava o historii českého pivovarnictví.

Podle Mapy oborových příležitostí pro Brazílii je pivní sektor jednou z perspektivních oblastí z hlediska českého exportu do tohoto teritoria. České pivo je mezi odbornou i širokou veřejností v Brazílii velmi dobře známo a také oblíbeno. Nové značky tak obohatí dosavadní nabídku, kterou tvořil zejména budějovický Czechvar, humpolecký Bernard, náchodský Primátor nebo Praga 1795.

Zdeněk Svoboda, ředitel firmy Biratuba, během prezentace zmínil vývoj, jakým v posledním desetiletí prošel trh piva v Brazílii, včetně vzniku celé škály malých pivovarů, tzv. artesanal. Věří však, že si nové značky, díky velké oblibě českých piv mezi Brazilci, své místo na zdejším trhu najdou.

Generální konzulka, Pavla Havrlíková, zdůraznila, že na i Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo zemědělství České republiky vstup dalších českých piv na brazilský trh podporují, na projekt Expopivo v Sao Paulu naváže 7. listopadu 2017 prezentace v Belo Horizonte, spolufinancovaná z prostředků ekonomické diplomacie. Petr Klíma, ekonomický diplomat velvyslanectví v Brasília, který byl akci rovněž přítomen,  doplnil, že na příští rok se chystají prezentační projekty v Santa Catarině a Paraná.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sao Paolo (Brazílie). Autorka: Ing. Pavla Havrlíková, generální konzulka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek