Digitalizace chilské ekonomiky na vzestupu

23. 4. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CL - Chile
  • Datum zveřejnění: 23.04.2018

Chilské firmy investují v roce 2018 přes 87 milionů USD do digitalizace. Alespoň tak to tvrdí firma ACEPTA specializovaná na digitální řešení. Investice mají směřovat především do biometrické identifikace osob, software (CRM a ERP) a elektronické dokumentace. Podle této zprávy již v loňském roce to byl právě obchod (bez započítání maloobchodu), který nejvíce investoval do těchto technologií (cca 33 milionů USD), následovaný telekomunikacemi (22,5 milionů USD) a finančním sektorem a bankami (9,3 milionů USD).

V případě finančního sektoru a bankovnictví uvedené číslo zahrnuje pouze externí služby, protože naprostá většina digitalizace je již prováděna "zevnitř" organizací. Podle studie IDC (International Data Corporation) v roce 2017 byla již čtvrtina firem regionu v kategorii "digitální společnost", tedy úroveň umožňující nejmodernější inovace a zavádění nejprogresivnějších pracovních postupů.

Martín González, generální ředitel spol. ACEPTA tvrdí, že přes růst výdajů na digitalizaci v Chile i celé Latinské Americe, investice stále nedosahují výše vyspělých zemí OECD a lze tedy očekávat další výrazné zvyšování výdajů v této oblasti. Zintenzivnění digitalizace ekonomiky má v Chile jak vládní podporu, tak zvýšený zájem podnikatelského sektoru.

Zdroj: El Mercurio
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Santiago de Chile

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: