Díky projektu Režim Ukrajina se jihočeským daří firmám realizovat zakázky

26. 11. 2017 | Zdroj: Hospodářská komora ČR (HK ČR)

Jihočeské podniky přijaly již na desítky zaměstnanců v rámci projektu Režim Ukrajina. Cílem tohoto projektu je umožnit českým firmám zaměstnávat středně a nízko kvalifikované ukrajinské pracovníky zrychleným režimem. Jihočeská hospodářská komora pomáhá s tímto projektem od začátku jeho spuštění.

Jihočeské firmy projevily za dobu spuštění projektu o pracovníky z Ukrajiny velký zájem. Dokládají to i čísla. Od doby zahájení projektu Režim Ukrajina prošlo v rámci České republiky již přes 1300 žádostí o zaměstnání více než 8000 uchazečů. V Jihočeském kraji projevilo o zahraniční pracovníky z Ukrajiny zájem přes 80 firem, které chtějí zaměstnat 1142 uchazečů. V celokrajském měřítku, kdy na jihu Čech pracuje přibližně 320 tisíc zaměstnanců, je to však zanedbatelné číslo. Poptávka firem po nových pracovnících je stále hluboce neuspokojována díky velmi nízké míře nezaměstnanosti v kraji.

„Situaci bohužel nezlepšuje fakt, že i přes urychlené řízení je stále proces schválení, a tedy i povolení k příjezdu do České republiky více než půlroční. Je to způsobeno velkým zájmem, vysokou administrativou a nedostatečnou kapacitou velvyslanectví ve Lvově. Snahou je situaci zlepšit, nicméně v současné době je nutné konstatovat, že firma, která si dnes požádá o ukrajinského pracovníka, si na něj počká minimálně do jara příštího roku,“ upozorňuje Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory.

Zkušenosti jihočeských firem i přesto podporují myšlenku projektu: „Máme na svých pracovištích již 13 pracovníků a jsme s nimi velmi spokojeni. Jejich zapojení do pracovního procesu bylo velmi rychlé. Pomohlo nám to samozřejmě doplnit volné kapacity a díky tomu je možné realizovat zakázky pro naše klienty. Uvítali bychom také pomoc s integrací těchto pracovníků, jako výuka češtiny, zajištění lékaře, vyřízení řidičského průkazu a mnohé další,“ sdělila Věra Vrchotová, ředitelka rozvoje lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group a.s.

„Neustále monitorujeme potřeby firem a snažíme se na ně reagovat. I proto jsme se v rámci pracovní skupiny strategického plánu města České Budějovice začali letos na podzim věnovat právě systému pro integraci zahraničních pracovníků. Zmapovali jsme činnosti jednotlivých institucí a připravujeme společná řešení, jak firmám pomoci,“ uvedl Luděk Keist.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek