Do Budapešti přichází nový provozovatel carsharingu s prémiovým BMW

2. 5. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: HU - Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 11.04.2019

Maďarské hlavní město bude prvním východoevropským místem pro německého pronajímatele automobilů car sharingu. Maďarský trh s půjčovnami osobních automobilů udělá krok dopředu s příchodem služby DriveNow koncem dubna. Společnost je součástí služby sdílení automobilů Share Now, založené německými výrobci automobilů BMW a Daimler.
Poskytovatel služeb uvádí na trh osm různých modelů BMW a Mini, celkem 240 vozů v Budapešti, včetně 40 elektrických BMW i3. Vlastníkem služby v Maďarsku je Wallis Autómegosztó Kft., část skupiny Wallis, která provozuje DriveNow ve franchisovém modelu.
Kromě standardního minutového a denního kurzu budou k dispozici k pronájmu nová prémiová vozidla i s hodinovými sazbami (3, 6 a 9 hodin). V závislosti na modelu se ceny pronájmu aut pohybují mezi 99 a 129 forintů za minutu, ale cena se může snížit až na 62 forintů za minutu v hodinovém balíku. Servisní flotila zahrnuje Mini Cabria, Mini s 3 a 5 dveřmi, městská SUV X2 a elektrické modely i3. Kromě toho budou do vozového parku zařazena také pětidveřová vozidla BMW 1 Series, Active Tourery a BMW X1 z řady BMW 2 Series.
V servisní oblasti o rozloze 63 čtverečních kilometrů, která pokrývá většinu centrálních oblastí Budapešti, si mohou uživatelé DriveNow pronajmout kterýkoli z 240 vozidel. Uživatelé mohou opustit oblast použití s ​​pronajatými vozy. Vozidla lze umístit na veřejná parkovací místa, která jsou k dispozici v libovolném místě v oblasti použití.

Zdroj: https://hvg.hu/cegauto/20190411_Uj_automegoszto_jon_Budapestre_BMWkkel_lehet_majd_furikazni
Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Budapest.

 

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: