Dohoda o výstavbě nového turistického města u Egejského moře

19. 9. 2017

  • Země: TR - Turecko
  • Datum zveřejnění: 18.09.2017

Nové turistické město by mělo mít rozlohu až 12 milionů metrů čtverečních, a stalo by se tak největším evropským turistickým letoviskem. V novém městě se budou nacházet hotely, rezidence, vily, univerzitní kampusy, kancelářské prostory, zdravotní zařízení a další. 
Projekt výstavby turistického centra počítá s finančním investorem z Hong Kongu a čínskou stavební investiční skupinou, která se specializuje právě na výstavbu turistických rezortů a má již zkušenosti s několika dalšími mezinárodními projekty podobného typu.
Pro investory z Číny projekt turistického města v Bodrumu představuje pomyslný konec „nové hedvábné stezky", čínského stavebního projektu, který počítá s budoucími investicemi až v 68 zemích. Podle stavební skupiny Ağaoğlu pak Bodrum bude pro čínskou stranu „oknem na západ", z čehož bude Turecko do budoucna dále těžit. 

Zdroj: http://www.hurriyetdailynews.com/turkish-construction-mogul-signs-investment-deal-for-giant-tourism-city-in-bodrum.aspx?pageID=238&nID=118014&NewsCatID=349
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Istanbul.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: