Dubai - postupnými kroky k Smart City

5. 2. 2018

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 04.02.2018

Dubajský úřad pro správu rozvodných sítí a vodohospodářství (DEWA) dokončil z kraje letošního roku instalaci 3 392 inteligentních měřičů pro odpočet spotřeby energie v budovách regionu Hatta. Z celkového počtu 3 392 instalovaných měřičů je 1 849 pro elektřinu a 1 543 pro odečty vody. Město Hatta se stává důkazem plánů emirátu Dubaj automatizovat své provozy a rozvíjet inteligentní měřící systémy pro zajištění konkurenceschopnosti a zkvalitnění poskytovaných služeb na špičkové úrovni. Zaváděny jsou systémy SCADA a inteligentní monitorovací zařízení, řídící a automatizační systémy, které monitorují a usměrňují dodávky elektrické energie a vody dle nejvyšších možných standardů pro zajištění bezvadné účinnosti a spolehlivosti.

Do roku 2020 bude v emirátu Dubaj instalování více jak 1,2 mil těchto inteligentních měřičů. S tímto souvisí také vypsané výběrové řízení na inženýring, dodávku, instalaci, provoz a údržbu 640 fotovoltaických panelů, jimiž budou ve městě Hatta osazeny vily pro občany SAE. Z pěti přihlášených byly vybrány tři společnosti, které podaly nejvýhodnější nabídky. Jednou z nich

Společnost Etihad Energy Services Company, která byla v roce 2013 založena společností  DEWA, ​​má na starosti návrhy a instalace těchto panelů na střechách vil a vládních budov. Samotné instalace pak mají mít dokončeny do konce roku 2018.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: http://www.constructionweekonline.com

 
 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: