Dubai zjednoduší administrativu pro podnikání v rámci Free Zone

14. 5. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 13.05.2019

Iniciativa spočívající ve zjednodušení licenční politiky podnikání v rámci jednotlivých freezón v Dubaji má přispět k ještě většímu zatraktivnění možností zakládání společností ve freezónách. Dosud je nutné v případě zájmu o podnikání ve více freezónách žádat v každé z nich o vystavení licence a s tím spojených administrativních zátěží. Toto má do budoucna odpadnout.
Na zasedání byl také ustaven tým, který bude mít na starosti zajištění rozvoje e-commerce. Iniciativa si dále klade za cíl posílit pozici Dubaje jako inovačního lídra regionu, který bude určovat a předpovídat budoucí vývoj na poli zejména inovací a vzdělávání. Potaz je také brán na tzv. Industry 4.0. Zaměřit se chtějí více na posílení industriálního potenciálu freezón, průmyslu spojeného s Halal produkty, sdílením tzv. „Best Practises“ vůči zahraničí ve zřizování freezón atd.
Jednotlivé administrativy se také kloní k změně v podobě bankovních garancí jednotlivých společností, ke speciálním pojištění, což by mělo pomoci společnostem k většímu množství volných finančních prostředků.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: https://www.arabianbusiness.com

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: