Dvě nové příležitosti pro začínající české podnikatele, výzkumníky a inovátory v USA

9. 11. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Dvě nové příležitosti pro začínající české podnikatele, výzkumníky a inovátory v USA V rámci projektu ENRICH in the USA byly vyhlášeny dvě nové výzvy, které českým začínajícím podnikatelům a výzkumníkům nabízejí podporu při hledání investorů a nových partnerství či zviditelnění se na americkém trhu. První z nich je účast na akci Match & Pitch, která se uskuteční ve dnech 6.-11. ledna 2019 v Las Vegas v rámci veletrhu CES 2019. Druhá výzva je spojená s účastí v programu PR/Media Training and Support.

První výzva je vhodná pro začínající podnikatele a výzkumníky v ICT, IoT a bezdrátovém odvětví. Vybraní inovátoři budou mít možnost prezentovat své prototypy a V1-produkty potenciálním americkým partnerům během akce Match&Pitch @ CES 2019. Inovátoři budou během match-makingové akce propojeni s investory a poté budou mít možnost prezentovat svůj produkt a zaujmout přítomného investora v rámci pitching session.

Účast na akci je příležitostí poznat americké korporátní partnery a potenciální investory, prodiskutovat technologické transfery a licenční možnosti a seznámit se s pokročilými technologiemi a koncovými produkty velkých amerických výrobců. Do výzvy se mohou zapojit start-upy, včetně univerzitních spin-offů a výzkumníci s R&D projekty v předstartupové fázi.

Výzva je otevřena od 8. října do 17. prosince 2018 a přihlašování je možné na webu výzvy.

ENRICH in the USA rovněž zahajuje svůj první program PR / Media Training and Support, který má pomoci evropským inovátorům zpropagovat jejich jedinečnou technologii v USA. Během tříletého období bude financováno celkem 30 inovátorů z EU. V letošním roce bude vybráno 10 evropských projektů, jejichž autoři se zdarma zúčastní vzdělávacího programu v oblasti PR a mediální komunikace.

Deseti účastníkům (maximálně 2 účastníci za jeden start-up) bude poskytnuto odborné vedení a konzultace, přičemž součástí programu je také PR kampaň. Do programu se mohou zapojit výzkumníci, začínající podnikatelé ve vědě a technologiích, start-upy, malé a střední podniky. Vybraní inovátoři se poté stanou součástí patnáctidenního intenzivního programu a během následujících šesti měsíců (nejpozději do 30. dubna 2019) budou mít možnost prezentovat se na konferenci, symposiu či některém veletrhu ve Spojených státech.

Termín k podání výzvy je od 22. října do 22. listopadu 2018. Přihlásit se k výzvě je možné na webu výzvy.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Washingtonu (Spojené státy americké). Autorka: Lucie Pešková (VŠE).

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek