E-commerce v Turecku – blížící se nárůst?

12. 12. 2017

  • Země: TR - Turecko
  • Datum zveřejnění: 11.12.2017

Podle tureckého ministra pro dopravu a komunikaci, Ahmeta Arslana, bude Turecko do budoucna usilovat o maximalizaci potenciálu v odvětví e-commerce. Ministr se tématu věnoval na mezinárodní konferenci v oblasti elektronického obchodu, která se konala 20. listopadu 2017 v tureckém městě Antalya. 

E-commerce v Turecku za poslední roky výrazně rostlo, stále zde však zůstává mnoho otevřených příležitostí pro další rozvoj. „Turecko ještě stále nedosáhlo požadovaného cíle – navzdory rychlému růstu v tomto odvětví je podíl e-commerce v Turecku pouze 3,5 % na celkovém obratu,“ poznamenal Arslan. „Cílíme však až na dvojnásobné či trojnásobné zvýšení tohoto podílu během příštích čtyř let,“ dodal pak.

Nárůst v sektoru elektronického obchodu by zároveň mohl napomoci částečně zastavit „brain drain“, tj. odliv vzdělané vrstvy obyvatelstva do zahraničí, vznikem nových atraktivních pracovních pozic přímo v Turecku. Cílem je vznik takových podmínek, které by pomohly přilákat zpět do Turecka domácí talenty z destinací jako Silicon Valley atd. 

Zdroj: http://www.hurriyetdailynews.com/
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře v Istanbulu.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: