EDEX 2018 Cairo

8. 12. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: EG - Egypt
  • Datum zveřejnění: 08.12.2018

Účast českých firem na výstavě v Káhiře - za mimořádného zájmu egyptských politických špiček a odborné veřejnosti se konal od 3. do 5. prosince 2018 první veletrh zaměřený na obranný průmysl na tomto teritoriu, s přesahem do okolních regionů Středního východu a severní Afriky. EDEX 2018 Cairo potvrdil svoje opodstatnění a je nanejvýš pravděpodobné jeho opětovné konání s roční přestávkou. 
Inauguraci celého veletrhu provedl osobně egyptský prezident Abdel Fatah al-Sisi. Na výstavě se registrovali zástupci 10 ministerstev obrany ze zemí: Spojené arabské emiráty, Omán, Súdán, Francie, Řecko, Kypr, Jižní Súdán, Kamerun, Somálsko, Jižní Korea. Akce se zúčastnilo 373 zahraničních společností ze 41 zemí. Nejvíce zde bylo firem z USA, kterých dorazilo až 42. Na dalších místech byla účast Francie z 37 společnostmi a Čína z 28.
Prostřednictvím zahraniční kanceláře CzechTradu v Káhiře se z České republiky na tomto veletrhu prezentovaly vlastními stánky 2 firmy: EXCALIBUR ARMY s.r.o. a ČESKÁ ZBROJOVKA a.s. Obě firmy mají svá zastoupení v Egyptě, takže hlavním cílem bylo posílení značky na trhu a seznámení veřejnosti s produktovým portfoliem. Samostatně potom zde vystavovala firma PAMCO INT. a.s.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Káhiře

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: