EET: Platnost prvních pokladních certifikátů končí. Nezapomeňte na výměnu

17. 7. 2019 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Na konci letošního roku a počátkem roku 2020 skončí platnost pokladních certifikátů, které byly generovány v počátcích zavádění elektronické evidence tržeb (EET). Podnikatelé by neměli zapomenout na výměnu.

Certifikáty slouží k podpisu datových zpráv o evidovaných tržbách a jsou platné jen tři roky. Pokud včas nedojde k výměně a datové zprávy budou podepisovány starým certifikátem, nebudou vaše tržby evidovány, varuje podnikatele Finanční správa.

„Výměna se týká všech poplatníků, kteří si certifikát vygenerovali před třemi lety a dosud jej v pokladním zařízení používají. Pro bezproblémové evidování tržeb je výměna certifikátu v pokladním zařízení nezbytná. V případě, kdy si poplatník zadal nebo zadá ve webové aplikaci EET svou e-mailovou adresu, bude mu informace o končící platnosti  doručena v předstihu e-mailem,“ říká generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Nový certifikát si mohou podnikatelé  vygenerovat ve webové aplikaci Elektronická evidence tržeb na Daňovém portále www.daneelektronicky.cz.

V sekci „Certifikáty“ (ve webové aplikaci EET) je možné ověřit dobu platnosti pokladního certifikátu, případně využít službu upozornění na konec jeho platnosti. K tomu stačí ve stejné části aplikace do pole „Email pro upozornění“ zadat kontaktní e-mail. Na ten vám FS bude v pravidelných intervalech posílat všechny potřebné informace.

Přesný postup a odpovědi na často kladené otázky v souvislosti s výměnou pokladního certifikátu najdete na stránkách www.etrzby.cz nebo epodpora.mfcr.cz

S využitím tiskové zprávy FS ČR

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek