Egypt se může těšit na investice ze Saudské Arábie

6. 11. 2017

  • Země: EG - Egypt
  • Datum zveřejnění: 05.11.2017

Minulý týden se vrátila ze své návštěvy Saudské Arábie egyptská ministryně pro investice a mezinárodní spolupráci paní Sahar Nasr s pozitivním výsledkem.
V Saudské Arábii se zúčastnila konference o budoucích investicích, které předsedal korunní princ Mohammed bin Salman, za přítomnosti více než 2 500 významných osobností z podnikatelské sféry.
Rozhodujícím bylo setkání ministryně s generálním ředitelem Public Investment Fund panem Yesser bin Othhman Al Rumayyan, při kterém byla prodiskutována rostoucí spolupráce mezi ministerstvem a tímto fondem, který má za cíl přitáhnout saudské investice na egyptský trh.
Egyptská vláda se všemožně snaží zatraktivnit investiční prostředí odstraňováním různých překážek. Ze saudského fondu se budou čerpat v nejbližších letech prostředky do rozvoje zemědělství, cestovní ruchu, průmyslu, zdravotnictví, školství, stavebnictví a obnovitelné energie, zejména poté, co egyptsko-saudská obchodní rada zvýšila investiční strop až na 51 miliard dolarů. Přičemž současné portfolio spolupráce je jen ve výši 2,5 miliard dolarů.

Zdroj: Egypt Today
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře v Káhiře

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: