Egyptské investice do elektřiny

13. 9. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: EG - Egypt
  • Datum zveřejnění: 13.09.2018

Až 133 miliard egyptských liber bude Egypt investovat v letech 2018/2019 a dále do sektoru spojeným s elektřinou. S těmito zajímavými čísly přišla ministryně plánování paní Hala el-Saeed. Země čelí zvyšující spotřebě elektřiny ze všech odvětví průmyslu, zemědělství i domácností.
Cílem investic bude zlepšit efektivnost výroby, transferu a distribuce elektřiny. Z měst i vesnic by měly zmizet dráty a rozvody elektřiny by konečně mohly být bezpečnější a efektivnější využitím podzemních kabelů. 
Ministryně ve svých plánech počítá i s elektřinou vyrobenou v jaderné elektrárně, jejíž stavba ještě nezačala a zatím je stále jen v přípravné fázi. Produkce 4 reaktorů, každý o kapacitě 1200 MW, by v roce 2030 měla pokrývat 4 % celkové spotřeby elektřiny.
Pro Egypt bude ale zásadní dobudování třech velkých plynových elektráren, jejich výstavba probíhá ve spolupráci s německou firmou Siemens od roku 2015. Hodnota tohoto kontraktu je 8 miliard EUR.
Egypt předpokládá spolupráci s okolními africkými a arabskými zeměmi, které by měly být propojeny jednotnou soustavou. Vláda uzavřela smlouvu se Saudskou Arábii, Jordánskem a Libyí o propojení svých elektrických soustav. Přičemž propojení se Saudskou Arábii se očekává v roce 2021 s kapacitou přenosu až 3000 MW. Hodnota této investice je 1.56 miliard USD.

Zdroj: Souq Kahraba News
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Káhiře
 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: