Eldis Pardubice dodá na čínská letiště 13 radarů

16. 11. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Eldis Pardubice dodá na čínská letiště 13 radarů České firmy z oblasti letectví získávají v Číně stále větší uplatnění. Nejnovějším příkladem je společnost Eldis Pardubice, která v říjnu 2018 zvítězila v tendru na dodávku 13 radarů pro letiště v různých částech Číny. Projekt se svým významem řadí k největším počinům českého letectví v Číně.

Eldis Pardubice zvítězil v tendru na dodávku radarů v silné mezinárodní konkurenci. Primárními či sekundárními přehledovými radary pro řízení letového provozu od této pardubické firmy budou vybaveny například letiště na severovýchodě Číny v Changchunu a Qingdao, dále pak na jihu ve městech Changsha a Guilin a také na středozápadě v Chengdu a Kunmingu. Celkem dodá Eldis Pardubice na čínská letiště 13 radarů. Projekt bude dokončen do dvou let a kromě dodávek zařízení zahrnuje také vyškolení obsluhy a zajištění servisu.

Vítězství v tendru předcházela dlouholetá práce zástupců Eldis Pardubice na čínském trhu. V roce 2010 zahájil Eldis náročný proces certifikace přehledových radarů pro Čínu, který byl úspěšně dokončen v roce 2016. Velvyslanectví ČR v Pekingu pravidelně podporovalo Eldis při jednáních se zástupci Čínského úřadu pro civilní letectví a zejména s úřadem pro management letového provozu (Air Traffic Management Bureau – ATMB). V rámci projektu ekonomické diplomacie zvaného „A-Z řešení pro čínské letectví“ osobně navštívilo čínské vedení ATMB Eldis Pardubice v roce 2017.

Úspěchy a kvalitu společnosti Eldis Pardubice zmínil při nedávné návštěvě Číny na jednání s čínským prezidentem Xi Jinpingem také osobně český prezident Miloš Zeman. Mateřská společnost CSG Aerospace následně za přítomnosti českého prezidenta podepsala dohodu s čínským partnerem China Aerospace Times Electronics Corporation (skupina China Aerospace Science and Technology Corporation) o další spolupráci, která může vyústit v budoucí společnou výrobu radarů v Číně.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Pekingu (Čína). Autor: Lukáš Opatrný, vedoucí ekonomického úseku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek