Elektroauta si za jízdy předávají energii: Apple vyvíjí koncept Peloton

6. 11. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Společnost Apple si podala žádost o patent na sdílení elektrické energie pro autonomní elektromobily. Funkce Peloton umožní, že jeden vůz může dobíjet další.

Firma Apple si podala u amerického patentového úřadu žádost o registraci funkce „peloton“. Ta umožňuje alespoň dvěma autonomním vozidlům, aby si mezi sebou mohla navzájem vyměňovat elektrickou energii prostřednictvím konektorů, které propojí robotická ruka.

Elektromobil, který má dostatečně nabité baterie, tak může pomoci jinému vozidlu, které jede v jeho blízkosti. Jízda v řízené koloně má výhodu i v tom, že spotřeba energie je nižší a je možné zvýšit dojezd elektrických vozidel. Čím více vozů by se do pelotonu zapojilo, tím více se uspoří.

Obnova projektu Titan?

Zpráva o registraci patentu firmy Apple posiluje spekulace o obnovení projektu Titan, který počítal s vývojem autonomního vozu Apple Car. Ředitel společnosti Tim Cook ale v roce 2017 oznámil, že firma by se měla zaměřit pouze na vývoj softwaru takového automobilu.

Od srpna některá média spekulují o tom, že se firma s tržní hodnotou vyšší než bilion dolarů, k projektu vrací.

Zatím je potvrzen vývoj autonomního elektrobusu pro areál společnosti, který má firma vyrábět ve spolupráci s automobilkou Volkswagen.

Převzato z webu Euro.cz. Autor: František Novák

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek