Emirát Dubaj posílí vodohospodářské projekty

21. 11. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 20.11.2018

Již vysoutěžený vodohospodářský projekt v hodnotě 43 mil. USD, který zadala společnost DEWA, bude představovat stavbu vodního reservoáru, který bude mít kapacitu 60 mil. galonů pro odsolenou vodu. Po uvedení do provozu bude mít emirát Dubaj kapacitu všech rezervoárů o objemu 890 mil galonů vodu.
Spotřeba vody v emirátu stále roste. Jen v roce 2017 bylo z celkového objemu domácnostmi spotřebováno 81 % veškeré vody, na průmysl pak připadá jen 1 %. DEWA prozatím nezveřejnila jméno vítězné společnosti. Smlouva zní na výstavbu rezervoáru, který se bude nacházet vedle již existujícího v Al Lusaily. Celková kapacita vzroste na 120 mil. galonů vody, zařízení tak zdvojnásobí svůj objem.
Tento projekt je základním pro pokrytí potřeb městské a průmyslové spotřeby. A není posledním, budou následovat další, které posílí infrastrukturu pro další dodávky vody a zajistí tak budoucí spotřebu. Celková vodovodní síť pak bude patřit k těm nejmodernějším v regionu a ukáže sofistikovanost dubajského vodního hospodářství.
Pro další projekty posílení infrastruktury je na dalších pět let připraveno 11 mld. USD, což je část z alokovaného rozpočtu ve výši 22 mld. USD, které hodlá DEWA vynaložit za projekty ve své zprávě v letech 2018 až 2022.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: http://www.constructionweekonline.com

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: