Emirát Sharjah představuje projekt chytrého bydlení

12. 9. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 11.09.2018

Místní developer Arada, pocházející z emirátu Sharjah oznámil, že tento emirát uvítá v blízké budoucnosti své první inteligentní domy. Projekt nese název AJD Aldada, dosahuje celkové hodnoty 6,6 mld. USD a bude využívat nejmodernější technologie tzv Smart Home.
Pod vlastní značkou Arada Smart Home, budou tyto technologie zavedeny do každé bytové jednotky. Projekt bude vybudován na celkové ploše o výměře 7,3 mil m2 Misk Apartments city. Arada uvádí, že se stává vůbec prvním developerem, který v SAE tyto nové technologie zavádí komplet do všech bytových jednotek.
Technologie Smart Home umožní novým majitelům pohodlný přístup ke klíčovým funkcím přes mobilní zařízení, od vzdáleného přístupu ke vstupům do budov, 24 hodin monitoringu propojeného s mobilním zařízením, měnit teploty, osvětlení a spravovat další zařízení v bytě. Majitelé budou moci vybírat dle nálady mezi různými barvami světel, ovládaní žaluzií atd., a to i za pomoci hlasových pokynů.
Tyto technologie budou dodány ke každé jednotce, zdarma, budou centrálně spravovány, zabezpečeny a monitorovány systémem správy budov. Celý projekt výstavby započal v září roku 2017, první fáze bude dokončena v roce 2019 a celý projekt pak bude finalizován v roce 2025

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: https://www.arabianbusiness.com

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: