Eritrea: Mapa oborových příležitostí - perspektivní položky českého exportu

27. 8. 2018

© Zastupitelský úřad ČR v Káhiře (Egypt)

5.1. Nejperspektivnější položky pro český export, odvětví pro investice, privatizační a rozvojové projekty

Příležitosti pro český export jsou do značné míry závislé na schopnosti eritrejské vlády financovat životně důležité infrastrukturní rozvojové projekty. Plánuje se výstavba železnic, solárních apod. elektráren, rozvoj důlního průmyslu, rekonstrukce vodohospodářských zařízení. Konkrétní možnosti představují například zavlažovací systémy, ponorné pumpy, malá civilní letadla, nákladní i osobní automobily, léčiva, diesel agregáty, rozvodny a měnírny (participace na elektrifikaci), pesticidy, stavební stroje, drtiče kamene (pro obnovu infrastruktury), textilní stroje, potravinářské technologické celky apod.

Dá se říci, že nejperspektivnějšími odvětvími pro investice v budoucnu jsou výstavba infrastruktury, turistika, těžební průmysl, energetika, zemědělství a rybářství. O konkrétních a aktuálních rozvojových a privatizačních programech není ZÚ nic známo.

Vzhledem k platnému sankčnímu režimu je nutné před případným vývozem zboží do země důkladně prostudovat sankční seznam OSN vztahující se na Eritreu. Ty jsou primárně zaměřené na zbraně a zbrojní materiál.

zpět na začátek

5.2. Kalendář akcí

Informace o mezinárodních veletrzích či výstavách nejsou k dispozici.

zpět na začátek

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Tisknout Vaše hodnocení: