EU připravuje seznam protiopatření, pokud by byly stanoveny vyšší sazby cla pro automobily a automobilové díly

25. 2. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: US - Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 25.02.2019

Kamiony společnosti Caterpillar Inc., stroje Xerox Corp. a zavazadla Samsonite International SA patří mezi americké zboží, které by čelilo odvetným cenám v Evropské unii, pokud by prezident Donald Trump sdělil hrozbu uvalení vyšších daní na automobily a automobilové dílů z Evropské unie.
„Pokud budou stanoveny sazby pro automobily a automobilové díly, které nechceme, připravujeme seznam opatření a máme k tomu plnou podporu členských států EU.“, uvedla v pátek v Bukurešti po schůzce obchodních ministrů unie komisařka EU pro obchod Cecilia Malmström novinářům.
V reakci na zdanění zahraniční oceli a hliníku ze strany Trumpovy vlády EU provedla odvetné opatření proti dovozu řady amerických produktů včetně motocyklů Harley-Davidson Inc., Jeans Levi Strauss & Co. a Bourbon whiskey. Komise zatím odmítla zveřejnit konkrétní americké produkty, které by podléhaly povinnostem EU vyvolaným americkými poplatky za automobily a automobilové díly.
Americká společnost Caterpillar, založená v Deerfieldu ve státu Illinois, získala podle údajů sestavených společností Bloomberg zhruba 22 procent svých příjmů za rok 2018 z Evropy, Afriky a Středního východu. „Caterpillar se dobře pohybuje v prostředí volného obchodu a věří, že vládní představitelé pracují na pozitivním výsledku pro všechny strany," řekla mluvčí Corrie Scottová v e-mailovém prohlášení.
Evropa sleduje politickou dohodu dosaženou  před sedmi měsíci v Bílém domě mezi prezidentem Trumpem a předsedou EU Jean-Claude Junckerem o snížení transatlantických trhových bariér včetně průmyslových sazeb. 

Zdroj: https://www.chicagobusiness.com
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: