Evropská komise spustila nový inkubační program k podpoře evropských start-upů

5. 2. 2018 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Evropská komise spustila nový inkubační program k podpoře evropských start-upů Dne 11. ledna 2018 spustila Evropská komise Copernicus Incubation Programme, určený evropským podnikatelům a start-upům. Program je zaměřen na tvorbu inovativních a na trhu uplatnitelných produktů a služeb, využívajících dat programu Copernicus.

Pozorování Země a data, která na základě tohoto pozorování vznikají, mohou významně přispět také k rozvoji inovací a podnikání v zemích Evropské unie. Program EU Copernicus proto dne 11. ledna 2018 spustil v rámci své širší iniciativy Copernicus Start-up Programme nový inkubační program s názvem Copernicus Incubation Programme. Ten je určen zejména start-upům s inovativními nápady uplatnitelnými na světových trzích, které využívají data programu Copernicus. Vybrané start-upy mohou na svůj projekt z programu Copernicus Incubation Programme obdržet podporu až do výše 85% celkového rozpočtu projektu, maximálně však 50 tis. EUR. Zbylých 15% rozpočtu projektu musí být kofinancováno start-upem samotným, či prostřednictvím investora, business angel apod.

Do programu se mohou hlásit podniky s maximálně pětiletou historií, pocházející ze zemí EU, Islandu či Norska. Program je určen zejména pro tzv. společné přihlášky, kdy firma se o podporu uchází společně s programem podpory (inkubátorem, akcelerátorem apod.), který si sama vybrala, a který předem souhlasil s tím, že start-upu pomůže s inkubací v případě, že obdrží financování z programu Copernicus Incubation Programme.

Copernicus Incubation Programme poběží až do konce roku 2020, přičemž žádosti start-upů budou hodnoceny třikrát až čtyřikrát za rok. Nejbližší uzávěrka pro přihlášky do programu je stanovena na 15. března 2018.

Bližší informace o programu Copernicus Incubation Programme lze dohledat webu programu, v přiloženém propagačním letáku či na oficiálním webu inkubačního programu.

Přílohy ke stažení

 Propagační leták - Copernicus-Incubation-Programme-Onepager (207 kB)

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek