Export do Ruska vzrostl

4. 5. 2017 | Zdroj: Economia, a. s.

motiv článku - Export do Ruska vzrostl Český agrární export do Ruska se za prvních osm měsíců letošního roku zvýšil o 14,5 procenta ve srovnání se stejným obdobím roku 2015.

České firmy vyvezly potraviny, nápoje a tabák v hodnotě 1,4 miliardy korun. Nejvýznamnějšími agrárními exportními položkami jsou krmiva, násadová vejce, nápoje a přídavky do potravin. Začíná se opět dařit i v oblasti exportu zemědělských technologií do Ruska. Žací stroje, mlátičky a další zemědělské stroje již nyní překonávají hodnoty vývozu celého loňského roku. Částky se pohybují v řádech stamilionů korun. S ohledem na přetrvávající embargo na dovoz vybraných potravin Rusko plánuje i v příštím roce velké investice do rozvoje a modernizace zemědělství a potravinářského sektoru, což nabízí uplatnění i pro české firmy.

„Politika náhrady dovozu přináší skvělé výsledky. Rusko je soběstačné v produkci brambor, obilí, vepřového a kuřecího masa a cukru. Aby byla naplněna Doktrína o potravinové soběstačnosti Ruska, je potřeba ještě zlepšit výsledky v produkci ryb, hovězího masa a soli. Ruské zemědělství a potravinářství se dynamicky rozvíjí a stává se velmi ziskovým odvětvím. Proto i v následujících letech bude pokračovat příliv finančních prostředků z federálního rozpočtu do jednotlivých regionů,“ uvedl ruský premiér Dmitrij Medveděv na tradiční zemědělské výstavě Zlatý podzim.

Převzato z časopisu Agro Export, přílohy Hospodářských novin, vycházející ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek