Export surového cukru z Indie do Číny začne počátkem příštího roku stoupat

28. 11. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 28.11.2018

Indie plánuje vyvézt do Číny počátkem příštího roku dva miliony tun surového cukru.

Indická vláda uvedla, že export surového cukru z Inide do Číny započne velmi brzy, již počátkem příštího roku vzhledem k podpisu kontraktu na dodávku padesáti milionů tun surového cukru mezi indickým svazem Indian Sugar Mills Association (ISMA) a čínskou společností COFCO. Jde o státní společnost, kterou ovládá čínská vláda.

Surový cukr je v Indii největší obchodovanou komoditou po rýži, kterou dováží Čína z Indie. Tento export je současně krokem na zmenšení schodku obchodní bilance mezi Indií a Čínou, který v současné době činí více než čtyřicet miliard USD. Objem indického exportu do Číny byl ve fiskáním roce 2017-2018 33 bilionů USD, zatímco dovoz zboží z Číny byl ve výši 76 bilionu dolarů.

Indie je největším světovým producentem surového cukru na světě s celkovou produkcí 32 miliard tun v roce 2018. Indie produkuje cukr ve třech formách – surový, rafinovaný a bílý cukr. Indický cukr je vysoké kvality a neobsahuje dextriny vzhledem k minimální době od sklizně cukru do jeho zpracování.

Vládní činitelé uvedli, že Indie je v pozici pravidelného a stabilního exportéra velkých objemů cukru do Číny.

Zpracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Mumbaí.
Zdroj: Zee News India.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: