FDA schvaluje tablety MAVENCLAD pro léčbu roztroušené sklerozy

29. 6. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: US - Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 29.06.2019

Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil MAVENCLAD® pro léčbu dospělých s relaps-remitujícím onemocněním (RRMS) a aktivním sekundárně progresivním onemocněním (SPMS). MAVENCLAD je první a jedinou léčbou schválenou FDA pro RRMS a aktivní SPMS, která poskytuje dvouletou prokázanou účinnost po 20 dnech perorální léčby. 
Užívání přípravku MAVENCLAD se obecně doporučuje u pacientů, u nichž byla nedostatečná odezva na alternativní léky indikované k léčbě roztroušené sklerózy (MS). „Roztroušená skleróza je hlavní příčinou netraumatické invalidity u mladých lidí a dospělých ve středním věku,“ řekl Belén Garijo, generální ředitel zdravotnictví a člen výkonné rady společnosti Merck KGaA, Darmstadt, Německo.
"Jsme poctěni, že můžeme představit MAVENCLAD v klinické praxi ve Spojených státech. MAVENCLAD otevírá nový způsob léčby MS - léčba, která vyžaduje maximálně 20 dnů perorální léčby, poskytne pacientovi dva roky účinnosti. Toto schválení je svědčí o našem dlouhodobém závazku vůči lidem žijícím s MS.“ Podle nedávné národní sponzorované studie MS Society je v  USA téměř jeden milion jedinců postiženo MS, MAVENCLAD je tak vítanou novou možností perorální léčby pro tuto heterogenní a často nepředvídatelnou chorobu."
"Schválení MAVENCLAD  ze strany FDA je vynikající zprávou pro lidi, kteří žijí s RRMS a aktivním SPMS. MAVENCLAD nabízí novou a účinnou možnost pro pacienty s orálním dávkovacím režimem na rozdíl od jakékoli jiné léčby, která je v současné době k dispozici," řekla June Halper, generální ředitelka společnosti Consortium of Multiple Sclerosis Centers. 

Zdroj: https://www.cando-ms.org/about-can-do-ms/news/fda-approves-mavenclad-cladribine-tablets-as-first-and-only-short-course-oral-treatment-for-relapsing-remitting-and-active-secondary-progressive-multiple-sclerosis
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: