Finále soutěže pro startupy z oblasti informačních technologií se poprvé koná v Liberci

16. 2. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz

V rámci soutěže startupů Startup Europe Week se uskuteční poprvé v Liberci Grand finále, a to 5. března 2018 v Kulturním centru Vratislavice 101010. Jde o historicky první libereckou startupovou soutěž určenou pouze pro týmy, které se na ni připraví během dvoudenního Boot Campu 3. a 4. března 2018.

Šest vybraných startupů dostane zpětnou vazbu od profesionálů z praxe a hlavně příležitost zaujmout investory a diváky během čtyřminutové veřejné prezentace. Vítězný tým bude mít šanci přednostně se účastnit akceleračního programu, který bude probíhat po dobu šesti týdnů v květnu a červnu 2018 pod záštitou Libereckého kraje.

Akcelerační program připravuje DEX Innovation Centre, a to přímo v nově vzniklém Lipo.inku, podnikatelském inkubátoru Libereckého kraje.  „Spolupracujeme s evropskými startupy a svoje zkušenosti bychom rádi přenesli právě do libereckého regionu a pomohli začínajícím firmám v jejich rozvoji a vstupu na mezinárodní trhy,“ uvádí Jan Kubalík, ředitel DEX Innovation Centre. Ten vidí v libereckém regionu velký potenciál pro rozvoj technologií a podnikání, a proto pořádá Boot Camp, který vyvrcholí grand finálem a soutěží, ale i další akce pro inovátory a podnikatele.

V programu Startup Europe Weeku vystoupí například inspirativní liberecký startup HardWario, který má za sebou úspěšnou crowdfundingovou kampaň na Indiegogo a zaměřuje se na vývoj elektronické stavebnice pro takzvaný internet věcí. Dalším vystupujícím bude třeba společnost Via Alta, který vyhrála národní kolo českého PowerUp! a uspěla v mezinárodní konkurenci dvanácti evropských startupů, kde skončil jako třetí nejlepší.  

"Nepropásněte příležitost vyhrát tuto soutěž a získat rady, zkušenosti a pozornost pro svůj startup. Již zbývají poslední volná místa v Boot Campu. Účast je zdarma a zájemci se mohou registrovat na webových stránkách www.dex-ic.com. Srdečně Vás zveme na Grant finále. Budete mít skvělou možnost inspirovat se úspěšnými startupy a řečníky, i možnost navázat kontakty," uzavřela Jana Matyášová, komunikační manažerka DEX Innovation Centre.

Redakčně upravená zpráva DEX

 

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek