Firma Dana získala nové kontrakty během jednání o splynutí s GKN

13. 4. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: GB - Velká Británie
  • Datum zveřejnění: 05.04.2018

Dana, která dodává technologie hnacích ústrojí pro GM a jeho předchůdcům již déle než jedno století, nesdělila hodnotu kontraktu s Chevroletem. Celková její investice firmy do programu související s modely Jaguar Land Rover se odhaduje na $29.6 miliónů.

Nový kontrakt byl podepsán během nabídkové války s Melrose v nabídkovém řízení na splynutí s britskou strojírenskou firmou GKN automobilovou divizí.

Melrose ostré nabídkové řízení těsně vyhrál s částkou £8.1 miliard. Panují obavy, že Melrose má v úmyslu 259 let starou  firmu GKN rozprodat po částech za účelem získu. Orgán americké vlády CFIUS nyní prověřuje, zda tento obchod nebude mít vliv na obranyschopnost USA, jelikož GKN vyrábí Blackhawk helikoptéry, F-35 bojové letouny a americký Chinook. Británie má také právo zastavit převzetí firmy na základě Enterprise Act.

CzechTrade pravidelně spolupracuje s Tear 1 dodavateli a aktuálně připravuje seznam dodavatelů pro dodávky na nápravy. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na adrese london@czechtrade.cz

Zdroje:
http://europe.autonews.com/article/20180322/COPY/303229916/dana-lands-jaguar-land-rover-contracts-amid-efforts-to-merge-with-gkn-
https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-04-03/may-faces-industrial-quicksand-again-in-melrose-s-gkn-purchase
http://www.dailymail.co.uk/news/article-5571415/Could-American-security-fears-key-blocking-GKN-takeover.html

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Londýn.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: