Firmy budou investovat do loajality zaměstnanců, mzdy ale porostou pomaleji

5. 1. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Rok 2018 bude ve znamení investic do loajality zaměstnanců. Firmy se zaměří zejména na nabídku lákavých benefitů a takzvaný talent management. Mzdy ale zřejmě porostou pomaleji než loni. Vyplývá to ze šetření Grafton Recruitment mezi vybranými českými zaměstnavateli.

Průzkumu se zúčastnili zaměstnavatelé ze všech čtrnácti krajů České republiky.

V roce 2017 byl pracovní trh výrazně ovlivněn extrémně nízkou nezaměstnaností. Zaměstnanci si mohli vybírat z většího množství nabídek a na firmy vznikal tlak, aby se přizpůsobily nové situaci a byly pro uchazeče zajímavější.

Mzdy rostly ve všech oborech, větší pozornosti se těšil i systém benefitů, které společnosti nabízejí. Celá řada podniků se také začala orientovat na zahraniční pracovníky.

Jak zjistit svou cenu na trhu práce?

Z šetření vyplynulo, že se dá v roce 2018 očekávat vyšší zájem kandidátů o pracovní pohovory. Často ale půjde jen o to, aby zjistili, jaká je jejich cena na trhu práce.

„Z tohoto důvodu se dá předpokládat snaha zaměstnavatelů srovnat mzdy s konkurencí v daném regionu a více investovat do loajality zaměstnanců,“ říká marketingová manažerka Grafton Recruitment Jitka Součková.

Mzdy už podle jejích slov neporostou skokově jako v roce 2017. Výjimku by mohly tvořit jižní Čechy, kde zaměstnavatelé bojují s rostoucím trendem dojíždění lidí za prací do sousedního Rakouska či Německa. „I stokilometrovou vzdálenost se Jihočechům vyplatí překonat kvůli vyšší mzdě za hranicemi,“ upřesňuje Součková.

Nejvíc lidí stále chybí v IT a ve výrobě

Největší nedostatek lidí je setrvale ve výrobě a v IT. Některé regiony - například Olomoucko a Královéhradecko - očekávají v těchto segmentech dokonce další růst volných pozic, a to zhruba o desetinu.

„Jisté řešení přináší možnost zaměstnávání pracovníků ze zahraničí, což ale znamená náročnější proces náboru, administrativní zátěž či nutnost zvládání jazykově-kulturních odlišností. Očekávat se dá letos také přetahovaní lidí od konkurence, které bylo běžné již v roce 2017,“ vysvětluje manažerka.

Na trhu aktuálně chybějí především operátoři výroby, svářeči, seřizovači, obráběči, konstruktéři, elektromechanici a elektroinženýři. V informačních technologiích je málo programátorů. Na opačné straně spektra pak stojí administrativní pozice, které lze obsadit bez větších problémů ve všech krajích ČR.

S ohledem na situaci na pracovním trhu budou zaměstnavatelé zvažovat i přesuny svých projektů do jiných regionů nebo dokonce do zahraničí.

Očekává se, že Česko zůstane zajímavou zemí pro zahraniční investory, nicméně nikoli již z důvodu levné pracovní síly, ale kvůli kvalitě, kterou zde mohou získat. Odchod některých firem ze země by pak paradoxně mohl pomoci ostatním zaměstnavatelům, protože by uvolnil pracovní sílu.

Jeden uchazeč o práci – tři volná místa

Aktuální statistiky ukazují, že v ČR na jednoho uchazeče o práci připadají zhruba tři volná pracovní místa.

„Pokud bychom však počítali i skupinu dlouhodobě nezaměstnaných, byl by poměr trochu jiný. Nicméně v tomto případě se často jedná o osoby, které o zaměstnání nemají zájem,“ upozorňuje Jitka Součková.

Firmy si zaměstnance začínají opravdu hýčkat. Příkladem může být nedávno inzerovaná pracovní pozice samostatné účetní s nabídkou služebního automobilu i pro soukromé účely, tedy benefitem dříve dostupným výhradně pro lidi z top managementu.

Závěry šetření Grafton Recruitment se ve všech českých regionech shodují na jednom: rok 2018 bude pro zaměstnavatele složitější, protože si zaměstnanci uvědomili svou nenahraditelnou pozici. Zároveň klesá a bude klesat počet absolventů, kteří hledají práci. Uchazečům o zaměstnání tedy přinese nový rok pestrou nabídku pozic, zajímavé mzdy i benefity.

Redakčně upravená tisková zpráva Grafton Recruitment

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek