Firmy trápí nedostatek lidí. Pronájem zaměstnanců je stále populárnější

17. 5. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Nezaměstnanost v Česku dále klesá. V dubnu se počet lidí bez práce snížil pod 4,5 procenta. Firmy se zoufale snaží získat nové lidi a stávající zaměstnance udržet. Stále větší zájem je o pronájem pracovníků, které firmám zajišťují personální agentury.

Firmy často sahají nejen po zvýšení mzdy, ale také mnoha benefitech, kterými motivují své zaměstnance, aby neodcházeli. Zároveň na ně lákají nové lidi.

Pronájmem pracovních sil se rozumí takzvané agenturní zaměstnávání, které je mezi firmami v Česku stále populárnější.

Podle statistiky společnosti Eurostat nebylo v tuzemsku koncem loňského roku obsazeno přes tři procenta všech pozic. Počet volných míst v Česku stále stoupá. Firmy už léta bojují s častějšími odchody zaměstnanců, které jsou doménou zejména mladé generace.

Z loňského průzkumu na sociální síti LinkedIn vyplynulo, že zhruba 30 procent mladých lidí narozených v 80. a 90. letech plánuje v nejbližší době změnit práci.

S agenturami spolupracuje většina firem

„Agenturní zaměstnávání neboli pronájem pracovních sil je jedna z alternativních možností, které mohou využít zaměstnavatelé při řešení krátkodobého i dlouhodobého nedostatku pracovníků. Pronájem zaměstnanců je vhodný v podstatě v každé větší výrobě nebo skladu, nejvíce je využíván v oblasti strojírenství, logistiky, automobilového průmyslu a elektrotechniky,“ řekl Michal Havelka, marketingový manažer personální agentury JOB LEADER CZECH.

Personální agentury využívá pro hledání zaměstnanců přes 70 procent zahraničních firem a zhruba 40 procent tuzemských podniků.

„Agenturní zaměstnávání s sebou přináší větší flexibilitu a další výhody jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance. Zaměstnavateli se sníží administrativní náročnost a nutnost hledat pracovníky vlastními silami, zároveň získá možnost flexibilně ovlivňovat počty zaměstnanců a snáze pokrýt krátkodobé projekty. Zaměstnanci zase mohou být v rámci pronájmu díky personální agentuře přiřazeni k více zaměstnavatelům, což znamená více pracovních příležitostí. Navíc personální agentury velmi často nabízejí finanční zálohy,“ vysvětluje Michal Havelka.

Administrativa spojená s náborem nových pracovních sil je pro řadu firem zátěží, při pronájmu zaměstnanců se byrokracii vyhnou.

„Pro firmy je v řadě případů podstatné, že využívání agenturních zaměstnanců nezahrnují do mzdových nákladů, jedná se o nákup služby. Samotný proces pronájmu pracovních sil neznamená pro firmy téměř žádnou administrativu, o vše se stará agentura,“ dodává manažer.

Personální agentura zpracovává pracovníkovu docházku, vyplácí mu mzdu, platí sociální a zdravotní pojištění, řeší absence, změny ve smlouvě, případně i její ukončení a vystavuje další potřebné dokumenty.

Jak je to podle zákoníku práce?

Průměrná délka dočasného přidělení zaměstnance se v Česku pohybuje do jednoho měsíce. Zákoník práce dobu, na kterou může agentura zaměstnance dočasně přidělit, upravuje. Délka pronájmu by neměla překročit dvanáct po sobě jdoucích kalendářních měsíců. „Existují ale situace, kdy o prodloužení požádá samotný zaměstnanec, v takovém případě je možné dobu pronájmu prodloužit. Řada firem zároveň využívá pronájem jako zkušební dobu. V Evropě zhruba každý třetí agenturní zaměstnanec získá do dvou let stálou práci,“ vysvětlil Michal Havelka.

 

Redakčně upravená tisková zpráva JOB LEADER CZECH

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek