Francouzi chtějí pracovat v Česku, ukázl projekt

27. 9. 2018 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Zástupci Francouzského institutu v Praze a Velvyslanectví Francie v České republice společně s CzechInvestem a dalšími partnery navštívili ve dnech 17. až 20. září 2018 čtyři francouzská města, aby tam představili projekt Czech emploi.

V Rennes, Lille, Angers a Dijon představili možnosti a specifika českého trhu práce a života v České republice obecně. Mezi českými firmami, které se potýkají s nedostatkem jazykově vybavených zaměstnanců, eviduje CzechInvest o pracovníky z Francie velký zájem, a to zejména mezi společnostmi ze sektoru podnikových služeb.

Zájem vzbudil projekt Czech emploi také mezi francouzskou veřejností. Zářijové akce se uskutečnily za podpory francouzského úřadu práce a místních samosprávních institucích. Většina z těch, kteří na ně zavítali, už mají s Českou republikou zkušenosti a na setkání již nosili své životopisy a zajímali se o konkrétní pracovní nabídky. Setkání v Dijonu se zúčastnil i francouzský Velvyslanec v České republice Roland Galharague.

Téma nezůstalo bez pozornosti ani u francouzských médií. Reportáže o zájmu Francouzů pracovat v České republice odvysílaly mimo jiných stanice TV France 1, TV France 2 i TV France 3, informovaly o něm i listy Le Parisien a britský The Times.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek