Francouzský výrobce oceli Ascoval investuje do nových technologií

23. 10. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: FR - Francie
  • Datum zveřejnění: 23.10.2019

Ocelárna Ascoval se sídlem ve francouzském Saint-Saulve nedávno oznámila, že se chystá investovat 16 milionů eur do nákupu nové výrobní linky. Ocelárna, která je již více než čtyřicet let známá výrobou tyčí z uhlíkové oceli a dalšími kovanými výrobky, se teď rozhodla vyvíjet hutní polotovary, jako jsou ocelové tyče se čtvercovým nebo obdélníkovým průřezem.
Vedení ocelárny věří, že tato investice jim pomůže lépe reagovat na evropskou a mezinárodní poptávku po dlouhých tyčích, zvláště v oblasti produkce železničních kolejí a drátěných tyčí. Italská skupina Danieli, která je specialistou na konstrukci a vybavení oceláren, má tuto výrobní linku dodat v srpnu 2020.
V minulých měsících společnost podepsala kontrakty s desítkou nových klientů z celé Evropy, které se vztahují k aktuální nabídce ocelárny – jedná se o výrobky z recyklované oceli vysoké kvality a s nízkými emisemi CO2.
Ocelárna Ascoval nyní patří britské společnosti Olympus. V červenci 2019 obchodní tribunál ve Štrasburku schválil upravený plán na převzetí ocelárny s 270 zaměstnanci společností.

Zdroj: l′Usine Nouvelle
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Paříži.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: