„Hedvábná stezka“, profit pro SAE

10. 5. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 09.05.2019

Čína v roce 2013 odkryla svůj plán na vybodování novodobé „Hedvábné stezky“. Plán, který má za cíl podpořit její ekonomický růst, propojit její ekonomiku s ekonomikami zemí východní Afriky a Evropy. Světová banka odhaduje, že realizovaný obchod na této trase bude představovat 30 % světového HDP, zapojeno do něj bude 62 % světové populace a 75 % známých rezerv energií.
Tento nový koridor bude mít značný vliv na nové toky zboží mezi jednotlivými ekonomikami a SAE by na tomto měly výrazně profitovat. SAE mají výbornou pozici stát se v tomto případě finančním, obchodním a servisním hubem.
Čína se již chystá investovat do největšího přístavu v regionu, Jebel Ali v Dubaji, a to částku 2,4 mld. USD pro vybudování a posílení skladovacích kapacit a posílení přístaviště na rozloze o 5,5 mil. m2.
SAE má pro tento účel výbornou polohu, skvělou síť leteckých spojů a přístavní infrastrukturu. Čína je už nyní druhým největším obchodním partnerem SAE, v letošním roce s odhadovaným vzájemným obchodem ve výši 58 mld. USD. Již nyní jde více než 22 % arabsko-čínského obchodu přes SAE.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj:https://gulfnews.com

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: