Home office už netáhne, firma chce v regionech rozjet „mikrotýmy“

19. 9. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz

V současné situaci, kdy je na trhu nedostatek lidí, zkouší softwarová společnost Tieto Czech neotřelou strategii. Nové zaměstnance nebude lákat do svých poboček, ale udělá jim malé kanceláře přímo v jejich městech.

Pracovní porada ve společnosti Tieto Czech. Zdroj: TietoPodle Jany Krajcarové, personální šéfky Tieto Czech, se ve firemním průzkumu ukázalo, že pro řadu lidí už není možnost práce z domu tolik atraktivní jako dřív, protože kolem sebe chtějí mít tým. „Na dalším místě je pro ně důležitý i kontakt s rodinou a úspora času za dojíždění do práce,“ dodává Krajcarová.

A protože se chce společnost rozšířit i mimo své dnešní působiště v Ostravě a Brně, hledá nové možnosti, jak zaujmout. „Potřebujeme nové a nové vývojáře, proto se chceme přizpůsobit zaměstnancům a být flexibilní,“ popisuje Petr Lukasík, generální ředitel Tieto Czech.

Řešením se proto ukázal vznik takzvaných „mikrotýmů“. Ty by mělo tvořit vždy zhruba pět lidí pracujících v kancelářích, které jim Tieto zařídí poblíž jejich bydliště. Společnost se chce zaměřit především na regiony, metropoli se vyhýbá. „Trh práce v Praze je příliš přehřátý,“ glosuje to Lukasík.

Jako pilotní projekt otevřela firma Tieto Czech první takový „mikrotým“ před několika měsíci v Liberci. Naplno pak nábor rozjela v polovině srpna. Dosud se prý přihlásilo 75 lidí. Jana Krajcarová přibližuje, že nyní je zjevné, že se „mikrotýmy“ rozjedou v Olomouci, Zlíně, Pardubicích a Hradci Králové, naopak mezi programátory z jižních Čech zatím zájem o novinku příliš není.

Společnost Tieto Czech nabízí IT služby především pro skandinávský trh, v její ostravské pobočce dnes pracuje 2450 lidí, další dvě stovky v Brně.

Převzato z webu Euro.cz. Autor: Ondřej Stratilík, foto: Tieto Czech.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek