Hyundai Motor Group plánuje masivní investice

28. 2. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: KR - Korejská republika
  • Datum zveřejnění: 28.02.2019

Společnost Hyundai Motor Co. slibuje, že v příštích pěti letech vynaloží do výzkumu a vývoje na 45,3 bilionů wonů (40,53 miliardy dolarů), aby získala budoucí technologie automobilů a zůstala konkurenceschopná, jelikož v současnosti rychle ztrácí svou pozici na globálním trhu.
V prezentaci investorů a analytiků v Soulu ve středu představila jihokorejská automobilka střednědobý a dlouhodobý investiční plán na vývoj nových automobilů a technologií pro novou mobilitu do roku 2023. Investice představují zhruba 9 bilionů wonů ročně, což je 1,5násobek oproti současným investicím (5,7 bilionů wonů za rok) během posledních pět let.
Spolu s odvážným investičním plánem byl stanoven i cíl zlepšit provozní marži na 7 procent a návratnost vlastního kapitálu na 9 procent do roku 2022.
Korejský automobilový gigant doufá, že s výraznými investicemi do nových technologií mobility, jako jsou autonomní vozy, bude moci předčit své konkurenty v době, kdy se tradiční výrobci automobilů potýkají s významnými výzvami při rostoucí poptávce po ekologičtějších a inteligentnějších vozidlech.
Loni zažila společnost Hyundai svůj nejhorší rok, kdy provozní zisk poklesl téměř o polovinu na 2,4 bilionu wonů.

Zdroj: Maeil Newspaper
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Soulu

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: