Incomingová mise nizozemských novinářů a touroperátorů na jižní Moravu

14. 9. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Incomingová mise nizozemských novinářů a touroperátorů na jižní Moravu Ve dnech od 6. do 9. září 2018 proběhl projekt ekonomické diplomacie Propagace moravských vín a jižní Moravy v Nizozemsku. Byla navštívena četná vinařství, projekt zahrnoval i prohlídku místních památek a slavnost Strážnické vinobraní.

Jednalo se o společný projekt zahraniční kanceláře CzechTourism Benelux v Amsterdamu a zastupitelského úřadu ČR v Haagu. Na organizaci se rovněž podílela Jihočeská centrála cestovního ruchu. Z nizozemské strany se mise zúčastnili dva zástupci touroperátorů a dva novináři.

V rámci projektu byla navštívena degustační expozice nejlepších sta vín – Salón vín ČR v prostorách zámku Valtice; dále byla zahrnuta prohlídka zámku Lednice a v neposlední řadě návštěva slavnosti Strážnické vinobraní a vinných sklípků v památkové rezervaci lidové architektury Plže. Z navštívených vinařství se pak jednalo o Rodinné vinařství Mikulov, vinařství Baláž, Víno Lípa, vinařství Fabig, vinařství Sonberg a vinařství Nepraš.

Akce byla nizozemskými účastníky vysoce hodnocena. Přestože většina z nich již v minulosti ČR navštívila, v případě jižní Moravy se jednalo o první osobní zkušenost. Region zaujal svým vysokým potenciálem turistické destinace vína a kulturních památek. Očekávaným výstupem akce budou ohlasy v nizozemských médiích specializovaných na vinařství a gastronomii i zařazení produktu dovolená za vínem na jižní Moravě do nabídky nizozemských touroperátorů.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Haagu (Nizozemsko). Autor: Petr Kvaček, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek