Incomingová mise Tuniska na veletrhu SALIMA Brno úspěšně realizována

14. 3. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Incomingová mise Tuniska na veletrhu SALIMA Brno úspěšně realizována Ve dnech 27. 2. až 3. 3. 2018 se uskutečnil projekt ekonomické diplomacie, Incomingová mise Obchodní a průmyslové komory ze Sfax na veletrh potravinářského zemědělství SALIMA v Brně. Tuniská účast na SALIMA byla historicky první aktivní účastí Tuniska na výstavách pořádaných v Brně.

Tuniský národní stánek se těšil pozornosti návštěvníků. Dvacetičlenná tuniská delegace se zajímala o technologický pavilon SALIMA TECH, kde proběhla jednání v oblasti technologií zefektivnění potravinářských výrob.

V národním stánku TUNISIA prezentovali svoje produkty Cafés Ben Yedder (člen CONECT) a členové Obchodní a průmyslové komory CCIS Sfax. K hlavním produktům, které se zároveň těšily přízni návštěvníků patřil olivový olej, datle, rajská jablka, čerstvé ryby, sůl, těstoviny z tvrdé pšenice, káva a orientální cukrovinky. Vedle zajištění provozu stánku byl v popředí zájmu 20členné tuniské delegace technologický pavilon SALIMA TECH, ve kterém se uskutečnila jednání s výrobci plnicích a balicích linek a se zástupci mlékárenského průmyslu.

V rámci incomingové mise proběhla exkurze do podniku HUTIRA, který se zabývá kontejnerovými čističkami vody o výkonu 10 a 100 m3/hodinu. Voda k zavlažování je spjata se zemědělstvím a nedostatek vody, se kterým se Tunisko potýká, je řešitelný právě s využitím technologií HUTIRA. Partnerská hospodářská komora Jihomoravského kraje uskutečnila pracovní jednání s partnerskou Obchodní a hospodářskou komorou ze SFAX, výsledkem jednání byla shoda na tom, že další oblastí společného zájmu, kterou hodlají obě strany rozvíjet je  stavebnictví, kterému bude věnován veletrh ve Sfax v dubnu 2019.

Jednání zástupců obou komor.

Jednání zástupců obou komor

Díky pozorné péči hejtmanství Jihomoravského kraje, která zahrnovala i sobotní kulturní exkurzi na zámek v Lednici včetně procházky po zamrzlé Dyji k minaretu, která byla pro většinu z účastníků prvním kontaktem se zamrzlým vodním zdrojem, si Tunisané odnesli nejlepší reference na Českou republiku.  

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tunisu (Tunisko). Autor: Ing. Pavel Černý, CSc., ekonomický rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek