Indická rupie znovu oslabila oproti americkému dolaru

10. 10. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 10.10.2018

Indická měna pokračuje ve svém oslabování vůči americkému dolaru, v současné době se prodává za 72.96 rupie za dolar. Je to způsobeno zvýšenou poptávkou po americké měně od dovozců a dalším maximem ceny ropy, která dosáhla maxima za poslední čtyři roky.
Mezinárodní stanovení ceny ropy v obchodování Brent prolomila hranici 81 USD za barel ropy, když prodej ropy v září se poprvé zastavil na ceně 81.28 USD za barel.
Obchodníci uvádějí, že je to způsobené pokračující poptávkou importérů po americké měně a sílícímu dolaru vůči některým zahraničním měnám. V pondělí 1. 10. 2018 skočilo obchodování s místní indickou měnou slabší o 43 paisa na 72.63 indických rupií oproti americkému dolaru poté, co poskočily ceny ropy v důsledku opětovného uvalení sankcí USA na Írán.
V mezičase došlo k tomu, že zahraniční fondy prodaly své podíly v hodnotě 523 bilionů indických rupií, zatímco domácí institucionalizovaní investoři nakoupily podíly až ve výši 1,527 miliardy rupií.
Indická měna neustále oslabuje, což je varovným signálem i pro dovozce zboží z České republiky. Při cenových kalkulacích je potřeba mít na paměti, že indičtí partneři zaplatí za zboží více díky slabší indické rupii vůči dolaru i euru.

Zpracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Mumbaí.
S využitím zdroje: Zee News.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: