Indická vláda prodala státní podíl v říčních přístavech

28. 11. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 28.11.2018

Indický kabinet schválil prodej sto procent vládního podílu ve společnosti “Dredging Corporation of India Limited (DCIL)”. V současné době drží indická vláda 73,44 procent akcií ve společnosti DCIL.
Vládní výbor pro hospodářské záležitosti, za předsednictví premiéra Indie Narendry Modiho, přijal rezoluci ke schválení prodeje strategické investice ve výši sto procent vládního podílu ve společnosti “Dredging Corporation of India Limited (DCIL)”, což je konsorcium čtyř indických firem, spravujících říční přístavy – Vishakhapatnam Port Trust, Paradeep Port Trust, Jawahar Lal Nehru Port Trust and Kandla Port Trust.
V současnosti vláda vlastní 73.44 procent akcií ve společnosti DCIL.
Schválení vlády prodat akcie umožní rozvoj bagrovacích aktivit a jejich propojení s přístavy, přičemž je zájmem vlády především role DCIL v expanzi bagrovacích aktivit v zemi a dále zvýšení potenciálu přístavů pro diverzifikaci přístavů pro umožnění těžby třetím osobám,” uvedl oficiální vládní zdroj.
Spoluvlastnictví vybavení mezi soukromým kapitálem vlastněnou společností a mezi přístavy by mělo vést k jejich záchraně. Toto uspořádání taktéž poskytne příležitosti pro větší investice do DCIL a do infrastruktury přístavů.
Strategický prodej společnosti DCIL bude uskutečněn po provedení řádného procesu „due dilligence“ oběma zúčastněnými subjekty za pomoci konzultantů, kteří budou jmenováni pro provedené této transakce.
Projekty ve stavebnictví a investice do infrastruktury jsou i velkou příležitostí pro české exportéry.

Zpracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Mumbaí.
Zdroj: Zee News India.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: