Indické automobilky zaznamenávají rekordní růst

5. 4. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 03.04.2018

Indický automobilový průmysl zaznamenal v uplynulém fiskálním roce podle dat od výrobců nejvyššího prodeje v historii. Kumulativní růst za všechny segmenty činil 13,46 %. Růst táhly prodeje motocyklů, tříkolek a užitkových vozidel, které překročily dvojcifernou hodnotu, zatímco prodeje osobních aut vzrostly o 7,89 %.  

Prodeje vozidel překonaly historický rekord, i přes nejistotu implementace jednotné daně na zboží a služby (GST), následky demonetizace a přechod k novým emisním normám. Nicméně zavedení GST a další legislativní změny přispěly k liberalizaci pohybu zboží mezi indickými státy, což zvýšilo poptávku po užitkových vozech. Těch se loni prodalo přes 880 tisíc kusů. Za stejné období se prodalo kolem 3,28 milionů osobních aut. Segment motocyklů překonal milník 20 milionů prodaných vozidel ročně, což silně ovlivnila poptávka z venkova.     

Analytici předpovídají, že trend stoupajících prodejů vozidel na indickém trhu bude pokračovat i v letos. Segment osobních automobilů poroste o 9 až 11 %. Podle údajů Mezinárodní organizace výrobců automobilů (OICA) Indie zůstává pátým největším trhem osobních automobilů na světě. Větší trhy představují pouze automobilové velmoci Čína, USA, Japonsko a Německo. Očekává se, že do roku 2020 Indie v pořadí přeskočí Japonsko. V oboru motocyklů se Indie stala největším trhem na světě již v roce 2016, kdy přeskočila Čínu. Indie je také pátým největším trhem užitkových vozů na světě.  

Zdroj: The Economic Times.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bengalúru.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: