Informace ze semináře zaměřeného na obchodní příležitosti a turismus v Namibii

16. 3. 2018 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Za přispění zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu uspořádala Česko-slovensko-namibijská komora s velvyslanectvím Namibie dne 13. března 2018 propagační akci zaměřenou na obchodní příležitosti a turismus v Namibii. Událost cílila především na potenciální české zájemce z řad podnikatelů.

Hlavní bod programu byla informace o nástupu pana Andrease Benjamena Guibeby do funkce namibijského velvyslance pro Českou republiku. Dalšími body byly informace o možných formách podpory českých podnikatelů ze strany Česko-slovensko-namibijské komory v Namibii a o přípravě dalšího obchodního semináře, který by se měl konat v červnu tohoto roku v budovách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Akci zahájil budoucí honorární konzul pro Namibii pan Marcel Petrásek. Mezi hosty večera bylo možné přivítat i místopředsedu Poslanecké sněmovny pana Vojtěcha Pikala a členy Namibijského investičního centra. Zajímavé byly nepochybně podněty ke strategii vstupu na trh Namibie v rámci celé Afriky, spojené s velkými příležitostmi v oblasti podnikání. Na závěr proběhly individuální konzultace se zástupci namibijské ambasády.

Ministerstvo průmyslu a obchodu podporuje akce tohoto typu zaměřené na tematiku exportu do 3. zemí mimo EU. Tato strategie odpovídá snaze o diverzifikaci českého zahraničního obchodu.

Prezentaci o Namibii (v angličtině) lze najít na webových stránkách MPO ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek