Intel investuje 10 miliard dolarů do nové centrály v Izraeli

21. 2. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: IL - Izrael
  • Datum zveřejnění: 21.02.2019

Americká technologická společnost Intel Corporation se rozhodla uskutečnit obrovskou investici v Izraeli. Další země, které soutěžily spolu s Izraelem o založení nové továrny, byly Irsko a Singapur.
Společnost Intel bude investovat celkem 9,7 miliardy dolarů do závodu, přičemž izraelská vláda přispěje 3 miliardami NIS (přibližně 815 milionů dolarů), přibližně 9,1 % investice, které rozloží na období 15 let, tedy do roku 2034.
Izrael v rámci nových ujednání s výrobcem čipů údajně prodlouží stávající daňové výhody. Pro Intel, který má status společnosti se strategickou hodnotou pro Izrael, dnes platí sazba daně z příjmů právnických osob ve výši 5 % místo běžných 23 %.
Nová pobočka v Kiryat Gatu, které leží asi 50 km jižně od finančního centra Izraele Tel Avivu, má přes 370 dunamů (přibližně 90 akrů). Intel je již významným zaměstnavatelem v tomto okruhu a v posledních dvou letech investoval do Izraele 5 miliard dolarů. Nová továrna v Izraeli vytvoří v několika příštích letech okolo 1000 pracovních míst.
"Jedná se o největší investici ve státě Izrael," uvedl ministr financí Moshe Kahlon a dodává "Tato obrovská investice ukazuje na velkou důvěru, kterou má společnost k izraelské ekonomice."

Zdroj: www.ynet.co.il
Zpracoval tým CzechTrade Tel Aviv / Jeruzalém

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: