Internet věcí v SAE na vzestupu

11. 12. 2017

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 10.12.2017

S tím, jak v roce 2018 bude růst troh IoT, budou kladeny značné nároky na společnosti, aby prošly digitální transformací a dokázaly se narůstajícímu trendu přizpůsobit. Dle nedávno zveřejněného reportu agentury MicroMarket Monitor, trh IoT by měl v roce 2019 v SAE dosáhnout obratu 35 mld. USD. Výsledkem pro společnosti v regionu může být změna každodenního chování a zvýšení návratnosti investic.

Na akci Smart Life v emirátu Ajman byly představeny nejrůznější inovace z oblasti chytrých řešení pro bankovní instituce, vlády, úřady, vzdělávání, pohostinství, domácnosti a marketing. Základem IoT je digitální transformace a správa informací s cílem propojit uživatele, procesy a jednotlivá zařízení v síti v reálném čase s ohledem na analýzu dat a správné rozhodování.

I když plné využití IoT je ještě vzdáleno, v SAE jsou tendence, aby se společnosti v roce 2018 dostali do čela díky přeměně technické infrastruktury o nové obchodní modely a služby pro zákazníky a občany. V SAE ve velké míře již nyní dochází k modernizaci datových center, značnému rozvoji cloudových služeb, důrazu a posilování kybernetické bezpečnosti.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: Technical Review Middle East Magazine
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: