Investice do maloobchodu v Chile přes 4,5 miliardy USD do roku 2022

19. 4. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CL - Chile
  • Datum zveřejnění: 19.04.2018

Chilský maloobchod je ve velmi dobré kondici. Potvrzením je zvýšená aktivita rozhodujícíh hráčů na trhu, firem a uskupení Falabella, Cencosud, Parque Arauco, Mallplaza, VivoCorp a Grupo Pasmar. Jejich avizované investice do roku 2022 mají činit 4,523 miliardy USD.

Vedle budování nových prodejních ploch má dojít k modernizaci stávajících a jejich dalšímu rozšiřování. Skupina Falabela plánuje otevřít v regionu 108 nových prodejen a 8 obchodních center.

Holding Cencosud (prodejny Jumbo, obchodní domy Paris a hobby centra Easy) již v letošním roce investuje 400 milionů USD do rozšiřování prodejen a jejich modernizace, jakož i budování obchodních center La Molina v peruánské Limě a La 65 v kolumbijském Medellínu.

Parque Arauco zamýšlí ročně vydávat kolem 200 milionů USD na modernizaci stávajícíh prostor a podporu nových forem obchodu.

Mallplaza letos proinvestuje 282 milionů USD na výstavbu obchodních center v Manizales a Barranquilli v Kolumbii a v severochilské Arice. Skupiny VivoCorp a Grupo Pasmar se soustřeďují na rozšíření svých stávajících center a prodejen v Chile.

Zdroj: El Mercurio
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Santiago de Chile

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: