Itálie: Senzor zastaví přetížené kamiony před mosty a viadukty

12. 12. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: IT - Itálie
  • Datum zveřejnění: 12.12.2018

Kamiony by mohly být na italských silnicích váženy v reálném čase a ty přetížené případně zastaveny, aby nedošlo k přetížení mostů a viaduktů silniční a dálniční sítě. Tak by za pár let mohla vypadat situace v Itálii. Záleží na tom, zda právě zahájený projekt Sentinel poskytne požadované výsledky.
Projekt Sentinel je výsledkem spolupráce mezi vedoucími společnostmi Enea a Anas, a také společnostmi Takius Srl a Consorzio Train. Experimentální projekt začal koncem listopadu a bude trvat 30 měsíců. První senzor bude nainstalován na silnici A2 (Salerno-Reggio Calabria).
Senzory měřící váhu mají být instalovány před mosty a viadukty. Systém bude schopen vypočítat hmotnost vozidla bez ohledu na jeho rychlost: snímač vypočítá deformaci asfaltu a tuto analýzu přeloží do vážení.
Na italské dopravní síti Anas každoročně projede na 30 000 přetížených vozidel. Ta jsou řízena prostřednictvím počítačového systému, který využívá specializované aplikace, jež prostřednictvím geolokace umožňují sledování výjimečných přeprav. Dynamické vážení představuje důležitou doplňkovou kontrolní akci pro tato těžká vozidla.

Zdroj: la Repubblica
Zpracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Milán.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: