Itálie: V roce 2017 byla zaznamenaná rekordní spotřeba piva

12. 2. 2018

  • Země: IT - Itálie
  • Datum zveřejnění: 12.02.2018

Itálie je bezesporu známá pro svou tradici ve vinařství. V roce 2017 byla největším světovým exportérem vína na světě. Ovšem v poslední době stále více Italů projevuje zájem o pivo. Tuto skutečnost potvrzuje také fakt, že se pivo stalo jedním z nejdynamičtěji rostoucím nápojem na italském trhu.

Podle agentury Iri v loňském roce došlo ke zvýšení konzumace piva o 10,6 %. Pivo se podílí 6,3 % objemem a 16,3 % hodnotou na celkovém trhu nápojů. Trh nápojů měl v roce 2017 nejlepší výsledky mezi balenými spotřebními produkty.

Spotřeba piva na obyvatele je v Itálii stále daleko pod evropským průměrem, dokonce je mnohem nižší než ve Francii, která je také vinařskou velmocí. V Itálii je tedy velký potenciál dalšího růstu spotřeby. Trh tak nabízí příležitosti pro výrobce piv. Největší poptávka je po pivu vysoké kvality či pivu menších pivovarů.  

Agentura Iri dále uvádí, že piva kategorie Standard a Premium si udržuji stejný růstový trend za poslední dva roky (+11,6 % a 11,4 %). Pivní speciály vzbuzují stále větší zájem, v roce 2017 se zvýšila poptávka dokonce o 19,8 %. Naopak zájem upadá o piva typu Radler, ochucená či velmi levná.

Zdroj: Il sole 24 ore
Vypracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Itálie

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: