Jaguar Land Rover zastaví útěk autovýroby

17. 6. 2019 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Jaguar Land Rover zastaví útěk autovýroby V tisku se poslední dobou objevují zprávy o aktuálních problémech největší britské automobilky Jaguar – Land Rover (JLR). Ty souvisejí s poklesem na klíčovém čínském trhu, aférou dieselgate a také s nejistotou ohledně brexitu.

JLR tak již letos v lednu oznámil snížení počtu svých zaměstnanců ve Velké Británii o 4500 osob.

JLR má ale v plánu velké investice do pokročilého inženýrství, kterými chce zastavit útěk automobilek z Británie. Odchod ze země či omezení výroby totiž oznámily jak automobilka Honda, tak i značka Nissan. Tyto zprávy uvítala britská pobočka CzechTrade, která s JLR velmi intenzivně spolupracuje a zapojuje české firmy do dodavatelského řetězce.

JLR také nově spolupracuje se startupy, a to přes svou kapitálovou společnost a zároveň inkubátor Inmotion Ventures. Ten již investoval do prvních šesti startupů. Nejedná se jen o britské firmy. Například společnost Voyage je z USA. To je také vzkaz pro české startupy v oblasti technologií napojených na automobilový sektor.

Převzato z časopisu Export a podnikání, přílohy týdeníku Euro a měsíčníku Profit, vycházející ve spolupráci s agenturou CzechTrade a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Autor článku: Martin Macourek, Londýn.
Rubrika časopisu na euro.cz

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek